Stołeczny Klub Tatrzański

przy Oddziale Żoliborskim PTTK
00-075 Warszawa, ul. Senatorska 11

KRONIKA SKT: KOMUNIKATY 2011

28.XII.2011 r.

Na stronie SKT ...

W dziale „DO POPATRZENIA”  zamieściliśmy fotoreportaż Pawła Wierzbickiego pt „Dolnośląskie Zamki i Pałace”   nawiązujacy do prelekcji o tym samym tytule, która odbyła się w Klubie 8.XII.2011


 do nowej strony na skróty:    „tutaj”  
24.XII.2011 r.

Na stronie SKT ...

W dziale „DO POPATRZENIA” zamieściliśmy kilka fotek z Wigili w Klubie, która odbyła się 22.XII.2011r.


 do nowej strony na skróty:    „tutaj”  
20.XII.2011 r.

Na stronie SKT ...

Pod przyciskiem „STARA ROBOTA” zamieściliśmy na naszej stronie klubowej historię Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego SKT „STARA ROBOTA” spisaną klawiszem Redaktora Michała Szurka


 do nowej strony na skróty:    „tutaj”  
15.XII.2011 r.

SKT poleca ...

Oddział Polski The Explorers Club zaprasza na:

Dzień Archeologii Podwodnej na Uniwersytecie Warszawskim w nowym budynku Biblioteki UW


ul. Dobra 56/66.
Piątek 16 grudnia o godz. 10.30


Zaprezentowane zostaną najnowsze odkrycia:"Wraki z Martwej Wisły", i „Ocalone przed potopem. Zabytki z Zamku Królewskiego w Warszawie wydobyte z dna Wisły”, a także „Gallipoli 2011 - raport z pierwszej polskiej ekspedycji nurkowej na wraki zatopione podczas bitwy o Dardanele”.

O godz. 13 otwarta zostanie wystawa fotograficzna "NAJGŁĘBSZE TAJEMNICE PLANETY. POLSKA EKSPLORACJA PODWODNA", - wiele zdjęć z wypraw podwodnych zostanie pokazana po raz pierwszy.

Zapraszamy,
Monika Rogozińska Prezes Oddziału Polskiego The Explorers Club

08.XII.2011 r.

SKT poleca ...

VII Warszawski Przegląd Filmów Górskich


który odbędzie się w dn. 8-11.XII w Kinotece (PKiN).
Oprócz głównej części odbędą się dwa (podobne) pokazy Darka Załuskiego "K2 północnym filarem", 13 i 16 grudnia o godz. 20.30.


Repertuar w dużej mierze koncentruje się na filmach i prezentacjach o profilu alpinistycznym, bo przecież tematyka ta od początku stanowiła główny nurt tego typu imprez. Pokażemy też obrazy o nieco odmiennym spektrum zainteresowań i właśnie od nich rozpoczniemy omawianie programu.Warto zwrócić uwagę na kilka pozycji o charakterze kulturowo-przyrodniczym. Do tej grupy zaliczyć można takie filmy jak: Tulku z krainy Dolpo - o tybetańskiej społeczności mieszkającej w Nepalu; Koń Everestu - o wyjątkowym koniu, który zastępuje na szlaku pod Everest narowiste jaki, a niekiedy ratuje wręcz życie chorym turystom; czy - Mongolska krew - inny film związany z rączymi rumakami.


W naszym repertuarze znalazły się też dwa znaczące filmy drogi: Ekspedycja Wisła - dokumentujący dwie wyprawy kajakowe z biegiem Wisły Marka Kamińskiego, oraz 180 o na południe - pełen romantyzmu obraz o wyprawie szlakiem dawnej ekspedycji na pewien trudny szczyt w Patagonii.


Miłośnicy podwyższonej dawki adrenaliny także znajdą coś dla siebie. Film Pavlo Barabasza Trou de Fer (Żelazna dziura) pokazuje pełen dramatyzmu zjazd na linach w najtrudniejszy kanion świata na wyspie Reunion, natomiast polską eksplorację w tym stylu przedstawi Krzysztof Mrozowski, który wraz z ekipą dokonał przejścia ostatnich dziewiczych kilometrów kanionu Colca w peruwiańskich Andach.


Dla ludzi szukających w górach czegoś więcej, aniżeli tylko emocji związanych z pokonywaniem skrajnych trudności, mamy do zaproponowania trzy filmy, w których wspinaczka jest jedynie tłem do ukazania głębszych ludzkich motywacji. W tej grupie z największym rozmachem zrealizowany jest bezsprzecznie obraz Pokonać siebie, prezentujący młodą kobietę, która zapragnęła przeistoczyć się w alpinistkę dokonującą ekstremalnych wyczynów. Ważny jest też film Świątynia marzeń, którego bohaterem jest pewien alpinistyczny dysydent w mocno sformalizowanym radzieckim alpinizmie. Do tej puli zaliczyć też można obraz Elizy Kubarskiej Co się wydarzyło na wyspie Pam, pokazywany na naszej imprezie ponownie, a to z powodu burzy medialnej, jaka rozpętała się w ostatnich miesiącach wokół kulisów realizacji tego bezsprzecznie ciekawego filmu.


W gronie filmów alpinistycznych warto zwrócić uwagę na: nową produkcję Jerzego Porębskiego Kukuczka, gdzie o legendarnym polskim wspinaczu wypowiadają się takie sławy światowego himalaizmu, jak Reinhold Messner czy Kurt Diemberger; The Pinnacle - prezentujący dwa pokolenia szkockich wspinaczy, porównanie stosowanych technik i podejścia do wspinaczki; słoweński Sfinks - zrealizowany z dużym rozmachem inscenizacyjnym oraz z niebanalnym zamysłem. Z pewnością fani ekstremalnej wspinaczki nie będą czuli się rozczarowani, choć jest to obraz dziejący się w wielu warstwach. Zapewne to jeden z najciekawszych filmów tej edycji naszego przeglądu.


Już po zamknięciu programu uzyskaliśmy zgodę na pokaz ciekawego filmu hiszpańskiego Thumbnail, kręconego podczas wspinaczki na ten sam grenlandzki klif, na który wspinali się Dawid Kaszlikowski z Elizą Kubarską. Wstęp do tego filmu wygłosi Dawid Kaszlikowski. Film został włączony do sobotniego bloku rozpoczynającego się o 20.15.


Ważną rolę w naszej imprezie odgrywają spotkania ze znanymi alpinistami. W tym roku będziemy mogli posłuchać górskich opowieści w wykonaniu:


Oli Dzik - nadziei kobiecego himalaizmu


Artura Hajzera - niegdyś partnera Kukuczki, a obecnie lidera programu „Polski himalaizm zimowy 2010-2015”


Ryszarda Pawłowskiego - zdobywcy wielu ośmiotysięczników, w tym trzykrotnie Everestu, dziś jednego z najbardziej znanych przewodników wysokogórskich.


Darka Załuskiego - od początku wspinającego się z kamerą, by dokumentować wyczyny polskich i zagranicznych alpinistów. Tym razem opowie o tegorocznej wyprawie na K2, zakończonej spektakularnym sukcesem.


Znacząca część repertuaru filmowego pochodzi z dwóch imprez filmowych o ugruntowanej pozycji - Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem oraz z Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju im. Andrzeja Zawady. Pragnęlibyśmy niniejszym gorąco podziękować organizatorom tych imprez za udostępnienie kopii filmowych, a widzów zaprosić na te prestiżowe wydarzenia, odbywające się rokrocznie we wrześniu.


<

Roman Gołędowskiwięcej informacji o programie festiwalu:    „tutaj”

07.XII.2011 r.

SKT poleca ...

pokazy slajdów podróżniczych na Wielkim Ekranie Kinowym


które odbywają się w niedziele o godz. 12:15
Kinie Wisła, przy Placu Wilsona 2 w Warszawie


18.12.2011- Argentyna - Powrót w Andy - Iwona Szumacher i Andrzej Piątek


Pokażemy zdjęcia i miniatury slajdowe z wyprawy "Polskie Andy", na której byliśmy ze Sławkiem Bogusławskim na początku tego roku. To będzie rozszerzona wersja tego, co pokazywałem kiedyś w SKT. Oprócz gór będzie też trochę o Argentynie, Buenos Aires i sporo muzyki. A o tej muzyce można poczytać w relacji z pokazu, który mieliśmy niedawno w klubie Jarema (w Wiśle będzie prawie to samo):    „http://pepe.blox.pl/html”

Andrzej Piątekwięcej informacji o pokazach slajdów:    „tutaj”

05.XII.2011 r.

Na stronie SKT ...

W dziale „Do obejrzenia” zamieściliśmy  kilanaście fotek Zofii Petelczyc z niezwykle udanego występu Swobodnego Towarzystwa Śpiewaczego SKT„STARA ROBOTA”, który odbył się 25.XI.2011 w warszawskim klubie "POŁUDNIK 0"


 do nowej strony na skróty:    „tutaj”  
28.XI.2011 r.

ZAPROSZENIE ...

TERRA - 11 Festiwal Slajdów Podróżniczych


3-4 grudnia 2011
Kino Wisła, Plac Wilsona 2, Warszawa


Podczas jedenastej edycji festiwalu TERRA fotografujący podróżnicy opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach w warszawskim kinie Wisła. W programie: rodzinna podróż na Kubę, rowerowa wyprawa Jedwabnym Szlakiem, opowieść o australijskich Aborygenach, fascynująca przyroda wschodniej Polski, wędrówki po zachodniej Turcji, żeglarska ekspedycja po Arktyce, eksploracja mniej znanych Chin, odkrywanie tajemnic Sudanu.
Bilet wstępu na jeden pokaz - 15 zł, karnet na cały dzień - 45 złwięcej informacji:    „tutaj”


16.XI.2011 r.

ZAPROSZENIE ...


SWOBODNE TOWARZYSTWO ŚPIEWACZE STOŁECZNEGO KLUBU TATRZAŃSKIEGO

STARA ROBOTA

ma zaszczyt zaprosić na swój występ, który odbędzie się w kawiarni „Południk Zero” przy ulicy Wilczej 25 (między Marszałkowską a Kruczą) 25 listopada br. o godz. 19

09.XI.2011 r.

ZAPROSZENIE...

więcej informacji:    „tutaj”


31.X.2011 r.

INFORMACJA


Trwa akcja zbiórki funduszy na leczenie i rehabilitację Macieja Stańczaka. Prowadzi ją Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.
Zwracamy się z prośbą o pomoc dla naszego przyjaciela Macieja Stańczaka. W trakcie niedawno zakończonej wyprawy na Makalu doznał on odmrożeń 3 i 4 stopnia. Tak silne uszkodzenia wymagają amputacji, lekarze nadal walczą o to by zmniejszyć skutki odmrożeń, lecz z każdego palca zostanie usunięty jakiś fragment. Przed Maćkiem bardzo długa droga do osiągnięcia zdrowia i sprawności, leczenie oraz rehabilitacja wymagają dużo czasu i znacznych nakładów finansowych, które przekraczają możliwości jego rodziny.


Magdalena Bregin


Więcej informacji o Maćku i wyprawie na Makalu    tutaj
30.X.2011 r.

Prelekcje w SKT


Zapraszamy na drugą część prelekcji Cezarego Bugajczyka "W poszukiwaniu końca świata"Prelekcje odbywają się w czwartki, w czasie spotkań klubowych - od godziny 18-tej, w sali konferencyjnej (I piętro) Zarządu Głównego PTTK, ul. Senatorska 11


Więcej informacji o planowanych prelekcjach w SKT zamieszczamy: tutaj25.X.2011 r.

SKT poleca...


Niedawno minęło 30 lat od wyprawy Polskiego Klubu Górskiego, która zdobyła dziewiczy południowo-zachodni wierzchołek Masherbrumu (7806 m), ale zakończyła się jedną z większych tragedii w historii polskiego himalaizmu. Z tej okazjii ukazał się ciekawy artykuł Janusza Kurczaba


zachęcamy do przeczytania:    „tutaj”


24.X.2011 r.

Na stronie SKT ...


W dziale „Do obejrzenia” zamieściliśmy  Tekst Toastu wygłoszonego przez Redaktora Naczelnego oraz fotki z Imienin Irenki obchodzonych tradycyjnie w Puszczy w niedzielę 23.X.2011


 do nowej strony na skróty:    „tutaj”  
19.X.2011 r.

Na stronie SKT ...


W dziale „Do poczytania” zamieściliśmy  relację Teresy Starczewskiej z październikowych wycieczek grupy członków SKT po Mazowieckim Parku Krajobrazowym,
a w dziale „Do popatrzenia” powstałą równocześnie galerię zdjęć


 do nowych stron na skróty:    „relacja”         „galeria”
10.X.2011 r.

Informacja SKT


Ogólnopolska Akcja "Poznaj Beskidy" serdecznie zaprasza na ogólnopolski II Rajd Górski Szlakami Beskidzkiej 5, który odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2011 r.


Więcej informacji o Rajdzie: tutaj


03.X.2011 r.

Prelekcje w SKT


"W poszukiwaniu końca świata" - Cezary BugajczykWyjazd do Republiki Sacha - Jakucji dziewięć lat temu, pod hasłem poszukiwania końca świata, zapoczątkował fascynację Autora Dalekim Wschodem Rosji. Podczas sześciu wypraw wraz z kolegami zdobył nawyższy czynny wulkan Kamczatki - Kluczewski, włóczył się autostopem po Kołymie odwiedzając kopalnie złota, strategiczną Magadańską Elektrownię Wodną, czy porzucone więzienia Archipelagu GUŁAG. W końcu dotarł na Czukotkę, gdzie poznał smak mięsa z wieloryba upolowanego przez morskich myśliwych. Poznał również "czukockiego Tatara" - Timura, z którym odbył potem wyprawę rowerową między dwoma oceanami: Pacyfikiem i Oceanem Lodowatym. W trakcie pokazu Czarek opowie o zmaganiach z przeładowanymi rowerami podczas przemierzania szutrowej drogi na "Dalekim Zachodzie", o przecięciu 180 południka z Kołem Polarnym, o napotkanych ludziach, pieczeniu chleba w baraku na pustkowiu, uboju reniferów, trekkingu w dzikiej tundrze i zdobyciu najwyższej góry Czukotki. Zapraszamy.


30.IX.2011 r.

Otwieramy jesienny sezon prelekcji w SKTWięcej informacji o planowanych prelekcjach w SKT zamieszczamy: tutaj


17.IX.2011 r.

Na stronie SKT ...


Z przyjemnością informujemy o fakcie „reaktywacji” działalności twórczej Redaktora Naczelnego Wiadomości SKT.
W dziale „Do poczytania” zamieściliśmy  Jego relację pt. „Stołeczny Klub Tatrzański w lecie w Tatrach”,
a w dziale „Do popatrzenia” powstałą równocześnie galerię zdjęć


 do nowych stron na skróty:    „relacja”         „galeria”
13.VI.2011 r.
Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 11 czerwca 2011r. po przeszło 18 letnim zmaganiu się z dolegliwościami po wypadku w lawinie na Sławkowskim Szczycie zmarł w wieku 72 lat nasz Kolega

Ś.P.

PIOTR MISIUREWICZ

b. Prezes oraz Honorowy Prezes SKT, taternik i himalaista.
Kochał góry. Mądry i wspaniały Kolega.
Przez wszystkich lubiany i doceniany.
Nadzwyczaj serdeczny i uczynny, zawsze gotów do niesienia wsparcia innym.
Dzielny w życiu i w obliczu śmierci.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona o godz. 13.00 w czwartek 16 czerwca w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Powązkach, po której nastąpi odprowadzenie i złożenie trumny do grobu rodzinnego.

Najszczersze wyrazy współczucia składamy
żonie Hani, dzieciom, rodzeństwu i rodzinie.

Żegnamy Cię Piotrze, kochany Przyjacielu.

Koleżanki i koledzy ze Stołecznego Klubu TatrzańskiegoOsoby, które będą mogły uczestniczyć w uroczystości pogrzebowej proszone są o przyniesienie 1 /jeden/ biały kwiat, najlepiej różę, ale może być inny, tylko koniecznie biały.

pamięci Piotra Misiurewicza

Chciałem Cię, Piotrze, odwiedzić.

Porozmawiać.

Pooglądać dawne zdjęcia z gór.

Ale ciągle mi coś wypadało.

Nie zdążyłem.

Dopiero teraz.

W milczeniu

przynoszę Ci różę.

Białą.

Leopold (Noe) Pieczyński
        (16 06 2011)

12.VI.2011 r.

PAMIĘTAMY O TYCH CO ODESZLI...

Informujemy, że Zarząd Klubu Wysokogórskiego podjął ogólnośrodowiskową akcję mającą na celu upamiętnienie naszych zaginionych lub zmarłych przyjaciół taterników, alpinistów i himalaistów.

W środę 15 czerwca 2011 roku, serdecznie zapraszamy wszystkich (bez względu na przynależność klubową), na godzinę 19:00 do Bazyliki Świętokrzyskiej (Kościół Św. Krzyża) na Krakowskim Przedmieściu. W w/w terminie ks. Romuald Paszczuk odprawi Mszę Świętą zbiorową w intencji naszych Koleżanek i Kolegów Zmarłych w górach i na nizinach.


Więcej informacji:
www.kw.warszawa.pl/pamietamy/


06.VI.2011 r.
Z wielkim smutkiem i żalem informujemy, że w dniu 2 czerwca 2011 roku w wieku 87 lat zmarł nasz Kolega

Ś.P.

KRZYSZTOF TATARKIEWICZ

Prof. nauk matematycznych, Członek Honorowy SKT, taternik i alpinista, uczestnik wielu wyjazdów i wypraw, niezapomniany Kolega.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona o godz. 14.00 w czwartek 9 czerwca w kościele pw. Karola Boromeusza na Powązkach,
po której nastąpi odprowadzenie i złożenie prochów do grobu rodzinnego.

Rodzinie i Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.pamięci Krzysztofa Tatarkiewicza

A więc,drogi Krzysztofie,

przyszła kolej na Ciebie.

Byłeś ode mnie starszy.

To jednak nie ma nic do rzeczy.

Śmierć zawsze się zjawia za wcześnie.

Życie jest zawsze za krótkie.

W dniu Twojego pogrzebu

myślę o Tobie z żalem,

myślę o Tobie ze smutkiem.

Leopold (Noe) Pieczyński

03.VI.2011 r.

Na stronie SKT ...


W dniach 20 - 22. 05. 2011 r. w Piwnicznej odbył się XXXI Zlot Klubów Górskich zorganizowany przez Warszawski Klub Górski im. Walerego Goetla. W zlocie wzięli udział przedstawiciele SKT.
W dziale „Do popatrzenia” zamieściliśmy  ich relację ze zlotu


 do nowej strony na skróty    „tutaj”
14.V.2011 r.

Na stronie SKT ...


W piątek 13 maja członkowie SKT wzięli udział w uroczystym otwarciu XVIII Festiwalu Filmów Alpinistycznych im.Wandy Rutkiewicz w Centrum Olimpijskim w Warszawie. W dziale „Do popatrzenia” zamieściliśmy  fotoreportaż z tej uroczystości


 do nowej strony na skróty    „tutaj”
13.V.2011 r.

SKT poleca ...


Stołeczny Klub Tatrzański zaprasza na prelekcję Pawła Wierzbickiego pt:

„Znasz li ten kraj - Polskie Kresy”

 

która odbędzie się 19 maja 2011 r. o godz. 17.45 w sali konferencyjnej Zarządu Głównego PTTK przy ul. Senatorskiej 11
06.V.2011 r.

Na stronie SKT ...


W dziale „Do popatrzenia” zamieściliśmy  kilka zdjęc Ewy Wasiak z Wielkanocy w Chacie


 do nowej strony na skróty    „tutaj”
04.V.2011 r.

SKT poleca ...
02.V.2011 r.

Na stronie SKT ...


W dziale „Do popatrzenia” zamieściliśmy  fotoreportaż z marcowej prelekcji w SKT  pt:

„Bieszczady - góry Niezwykłe. Fakty, widoki, wiersze, piosenki.”

 Jerzego Nowakowskiego-BARYŁY.


 do nowej strony na skróty    „tutaj”
23.IV.2011 r.

SKT poleca na Święta...


W nawiązaniu do prelekcji z 18 listopada 2010 r. autorstwa Krzysztofa Prokopa pt:

„Moja droga do sanktuarium Santiago de Compostela”

w dziale „Do popatrzenia” zamieściliśmy fotoreportaż z tej pielgrzymki


 do nowej strony na skróty    „tutaj”
16.IV.2011 r.


07.IV.2011 r.
Z wielkim smutkiem i żalem informujemy, że w dniu 5 kwietnia 2011 roku po długiej i ciężkiej chorobie zmarła w wieku 74 lat nasza Koleżanka

Ś.P.

EWA BIZOŃ

dr n. medycznych psychiatrii, b. Ordynator Szpitala w Tworkach,
wspaniała turystka, miłośniczka gór i przyrody.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w sobotę
9 kwietnia br. o godz. 13.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego
w Pruszkowie-Tworkach przy ul. Partyzantów 2/4,
/na terenie szpitala,/
po którym nastąpi odprowadzenie trumny do grobu rodzinnego na cmentarz miejscowy.

Rodzinie i Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia .
20.III.2011 r.

SKT poleca...

01.III.2011 r.

SKT poleca...

Ukazał się nowy numer Taternika (4/2010).  a w nim:


Już poprzedni numer „Taternika” miał być babski. Jednak damskie sprawy musiały ustąpić miejsca stuleciu „Drogi Klasycznej” na Zamarłej Turni. Ale przyszedł czas i na panie.....


- Oh Eun Sun straciła tytuł pierwszej damy z Koroną Himalajów. O kontrowersjach związanych z jej wejściem na Kangczendzongę pisaliśmy w numerach 2/2010 i 3/2010, rozmawialiśmy o tym z Krzysztofem Wielickim. Sprawę badał portal ExplorersWeb,....

- Czy uda się reaktywować polski himalaizm kobiecy? Taki cel przyświeca Danucie Wach. Na wrzesień planowana jest damska wyprawa do Chin. Czy Polki znów zaczną odnosić sukcesy w najwyższych górach świata?.....


- Elizę Kubarską, jedną z nielicznych na świecie kobiet wytyczających drogi na wielkich ścianach, nurtują inne, również związane ze wspinaczką, jednak bardziej psychologiczno-filozoficzne zagadnienia: ludzie i emocje podczas wypraw, życie z pasją a miłość, dziecko...


Zapraszamy do zakupu tego najstarszego czasopisma wspinaczkowego w Polsce. Wydawcą i wyłącznym dystrybutorem wersji drukowanej „Taternika” jest Antykwariat Górski „Filar”. Cena - 12 PLN.
pismo można kupić w formie elektronicznej na stronie PZA.14.II.2011 r.

na stronie SKT ...W nawiązaniu do prelekcji z 13 stycznia 2011r. autorstwa Tadeusza Guranowskiego pt:

„ POGORIĄ PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM ”

w dziale „Do popatrzenia” zamieściliśmy fotoreportaż z tej wyprawy uzupełniony fragmentami koncertu jaki odbył się po prelekcji


 do nowej strony na skróty    „tutaj”
24.I.2011 r.

IX Memoriał Bartka Olszańskiego

30 grudnia 2010 roku minął kolejny rok - już dziewiąty - od tragicznej akcji ratunkowej TOPR-u pod Szpiglasową Przełęczą w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Podczas akcji lawina pochłonęła dwóch Ratowników - Bartka Olszańskiego oraz Jego kolegę Marka "Maję" Łabunowicza.

Marta Olszańska - Mama Bartka, wraz z grupą najbliższych Jego przyjaciół, organizuje od 2003 roku Memoriał w Klasycznej Wspinaczce Zimowej "Dry Tooling" poświęcony Jego pamięci. Klasyczne zimowe wspinanie było najbliższe sercu Bartka. Zarażał nim ludzi, których poznawał, niosąc ze sobą takie wartości jak: przyjaźń, partnerstwo, niesienie pomocy innym oraz miłość do ludzi i przyrody.

Zapraszamy na IX Memoriał Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej "Dry Tooling" wszystkich wspinaczy, dla których bartkowe wartości są bliskie. Liczymy na przybycie stałych bywalców MBO oraz czekamy na tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zimowym wspinaniem.

X Memoriał Bartka Olszańskiego odbędzie się w dniach 19 - 20 lutego 2011 r. w miejscu, które weteranom imprezy jest znane z I, II, III i VI edycji, tj. w kamieniołomie na Górze Wdżar Snozka w pobliżu wsi Kluszkowce.

Serdecznie zapraszamy,
w imieniu Marty i Marysi Olszańskich
oraz Naczelnika TOPR Jana Krzysztofa
- Grzegorz Mikowski


Program i więcej informacji:
www.memorialbartka.com


18.I.2011 r.

SKT poleca...

WARSZAWSKI KLUB GÓRSKI
im. prof. Walerego Goetla
przy Oddziale PTTK Ochota w Warszawie
zaprasza do wzięcia udziału w

XXXI OGÓLNOPOLSKIM ZLOCIE KLUBÓW GÓRSKICH PTTK
PIWNICZNA - 2011

.

Program i więcej informacji na stronie Warszawskiego klubu Górskiego:
http://www.wkg.pttk.pl/zlot.html30.XII.2010 r.

SKT poleca...

Koło Warszawskie Sekcji Ornitologicznej Polskiego Towarzystwa Zoologicznego serdecznie zaprasza na 4 wycieczki terenowe (na wszystkie wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych):

8 stycznia 2011 r. (sobota) - Puszcza Kampinoska (bory sosnowe wokół Truskawia) - prowadzi Pan Lechosław Jan Czajka. Do przejścia około 10 km. Zbiórka o godz. 8.15 na pętli autobusowej przy końcowej stacji metra „Młociny”, na końcowym przystanku linii podmiejskiej 708. Odjazd autobusu o godz. 8.28. Obowiązują bilety ZTM dla strefy podmiejskiej i miesięczne/kwartalne sieciowe..........


Program i więcej informacji:
http://www.otop.org.pl/aktualnosci/2010/12/21/29-warszawa-ciekawe-prelekcje-i-wycieczki/


30.XII.2010 r.

Prelekcje w SKT ...13 stycznia 2011 r. pokazem Tadeusza Granowskiego pt:

„ POGORIĄ PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM ”

rozpoczniemy zimowy sezon prelekcji w SKT.

 Szczegóły programu prelekcji można poznać    „tutaj”


Kronika:
Komunikaty bieżące z 2010 r.
Komunikaty bieżące z 2009 r.
Komunikaty bieżące z 2008 r.
Komunikaty bieżące z 2007 r.
Komunikaty bieżące z 2006 r.
Komunikaty bieżące z 2005 r.
Komunikaty bieżące z 2004 r.
Komunikaty bieżące z 2003 r.
Komunikaty bieżące z 2002 r.